Connect with us

Polska

Posłanka Pawłowicz apeluje o „odgórne zaliczenie egzaminów wszystkim uczniom”

SejmLog

Dodano

dnia

Krystyna Pawłowicz/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu
Krystyna Pawłowicz/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie minister Anny Zalewskiej w związku z sytuacją w systemie edukacji oraz napięciem w relacjach z nauczycielami. Z kolei poseł Krystyna Pawłowicz apeluje do minister o „odgórne zaliczenie wszystkich egzaminów”.

ZNP domaga się 1000 złotych podwyżki, ale zdaniem rządu, kwota jest w tej chwili nieosiągalna. Negocjacje trwają. Stronę rządową reprezentuje wicepremier Beata Szydło.

Wniosek o odwołanie minister Zalewskiej

„Propozycje, które rząd szykuje nauczycielom, są chyba tylko po to, żeby jeszcze bardziej zaognić sytuację. Zapowiadaliśmy, że złożymy wniosek o wotum nieufności dla pani minister Zalewskiej, jeżeli nie będzie żadnego efektu tych rozmów. Dzisiaj widać, że nie tylko nie ma efektu tych rozmów, ale minister Zalewska jest zupełnie niepotrzebna w tym rządzie. Nie bierze udziału w rozmowach, nie bierze także udziału w tłumaczeniu Polakom tej sytuacji, do której doprowadziła”

– mówił Sławomir Neumann podczas konferencji prasowej w Sejmie

„Ona jest odpowiedzialna za chaos w oświacie. To minister Zalewska jest odpowiedzialna za strajk, niedogodności dla dzieci i rodziców oraz za sytuację wśród nauczycieli. Składamy wniosek o wotum nieufności dla pani minister Zalewskiej. Jej nie należy się Bruksela, a spakowany tornister i „ośla ławka”

– dodawał.

Pawłowicz apeluje do minister Zalewskiej

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz zaapelowała na profilu społecznościowym do minister Zalewskiej z prośbą o rozważenie opcji odgórnego zaliczenia wszystkim uczniom egzaminów. Polityk określiła strajk jako „nieetyczne oraz polityczne szantażowanie uczniów, rodziców i części nauczycieli”.

 


 

„Pani Minister ANNO ZALEWSKA , Wobec anty-uczniowskiego bojkotu przez nauczycieli egaminacyjnej pracy ich uczniów i wychowanków, nieetycznego,politycznego szantażowania uczniów, rodziców i części nauczycieli – PROSZĘ rozważyć ODGÓRNE ZALICZENIE WSZYSTKIM uczniom tych EGZAMINÓW (pisownia oryginalna – przyp. red.)”

– czytamy na profilu posłanki Pawłowicz.

Źródło:
Krystyna Pawłowicz/Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

4 komentarze

4 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.