Connect with us

Polska

Oficjalnie: posłowie Nowoczesnej odchodzą z partii

Dodano

dnia

Kamila Gasiuk-Pihowicz/fot. profil posłanki na Facebook

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku godzin. Siedmioro posłów Nowoczesnej opuściło swoją partię i wzmocniło klub Platformy Obywatelskiej, który przez aklamację zmienił nazwę. Od teraz będzie nazywał się Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej wzmocniło siedmiu posłów, którzy jeszcze dziś reprezentowali „barwy” Nowoczesnej. Wśród nich znaleźli: Kamila Gasiuk-Pihowicz (była szefowa klubu „N”), Marek Sowa, Michał Jaros, Kornelia Wróblewska, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Ponadto do PO dołączył też Piotr Misiło, który w zeszłym tygodniu został usunięty z szeregów Nowoczesnej.

W wyniku przejścia posłów Nowoczesnej do klubu PO, ten zmienił nazwę. Od teraz będzie nazywał się Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

– Kilkanaście minut temu powstał wspólny klub Koalicji Obywatelskiej. To kolejny krok w dalszej drodze w odsunięciu PiS-u od władzy. To jest dziś głównym wyzwaniem – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

– Budując Koalicję Obywatelską wiedzieliśmy, że to kolejny skuteczny krok. Polacy, którzy na nas głosują, chcą od nas więcej. Chcą zobaczyć, że potrafimy wspólnie budować, integrować. Dziękujemy Kamili Gasiuk-Pihowicz. Nikt nikogo nie osłabia – powiedział lider PO, Grzegorz Schetyna.

Robert Tyszkiewicz, jeden z czołowych polityków PO, poinformował, że Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Marek Sowa otrzymali w nowym klubie status wiceprzewodniczących.

– Dziś jesteśmy członkami wspólnego klubu. W tym momencie pozostajemy wierni szyldowi Koalicji Obywatelskiej. To oznacza wygaszenie członkostwa w klubie Nowoczesnej. Liczę, ze pod koniec tygodnia będzie nas we wspólnej koalicji więcej – stwierdziła Gasiuk-Pihowicz.

Wraz z odejściem wymienionych posłów sejmowy klub Nowoczesnej przestał istnieć.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.