Śledź nas na

Polska

Rabiej: Wierzę, że ślubu udzieli nam Trzaskowski

SejmLog

Opublikowany

-

Paweł Rabiej/fot. profil społecznościowy polityka na Facebooku
Paweł Rabiej/fot. profil społecznościowy polityka na Facebooku

Polityk .Nowoczesnej oraz kandydat na wiceprezydenta Warszawy był gościem programu „Skandaliści”, który zostanie wyemitowany w sobotę na antenie Polsat News. W opublikowanym przez prowadzącą fragmencie, Paweł Rabiej mówi o ślubie z partnerem, który liczy otrzymać z rąk Rafała Trzaskowskiego.

Fragment pojawił się dzień przed Paradą Równości, która jutro przejdzie ulicami Warszawy. Paweł Rabiej we wrześniu 2016 roku, jako jeden z niewielu polityków, publicznie zadeklarował swój homoseksualizm. W programie „Skandaliści” wystąpił z partnerem – Michałem Cessanisem.

„My sobie przysięgę pewnego rodzaju małżeńska mówimy codziennie mówiąc do siebie, jak bardzo się kochamy, ale chcemy tej przysięgi małżeńskiej w Polsce” – mówił partner Pawła Rabieja.

„Wierzymy, że nasz ślub odbędzie się w Polsce i że udzieli nam go Rafał Trzaskowski” – deklarował w programie polityk .Nowoczesnej.

 

Coming out Rabieja

„Jestem gejem, to jest jakiś element mojej tożsamości, ale wspieram ruchy LGBT także dlatego, że one dzisiaj walczą o ważne rzeczy, o równość, o to, żeby były w Polsce związki partnerskie […] Myślę, że jeśli ktoś chce się dowiedzieć, to może mnie spytać o to wprost. Myślę, że to nie jest taka część osobowości, której należy się wstydzić, ani którą należy przesadnie eksponować” – mówił w programie „Pociąg do polityki” na antenie Polsat News.

 

Trzaskowski i Rabiej sposobem na Warszawę

Po wspólnych uzgodnieniach, Platforma Obywatelska i Nowoczesna zaproponowały wyborcom, aby oficjalnie zadeklarować, że w przypadku zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy, Paweł Rabiej zostanie wiceprezydentem miasta.

Żródło :

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.