Connect with us

Polska

Rafał Dutkiewicz zakazał organizacji Narodowego Marszu Niepodległości

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot. Małgorzata Sopyło/Flickr

Ustępujący prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił we wtorek, że nie zgodził się na organizację Narodowego Marszu Niepodległości. Decyzja została podjęta po zasięgnięciu opinii policji i w porozumieniu z przyszłym prezydentem miasta Jackiem Sutrykiem.

Rafał Dutkiewicz wyjaśnił, że nie zgodził się na organizację marszu po zasięgnięciu opinii policjantów. Dodał, że decyzję skonsultował z nowo wybranym prezydentem Jackiem Sutrykiem.

Organizatorzy zapowiadają odwołanie od decyzji prezydenta

Środowiska narodowe, które odpowiadają za organizację marszu zapowiedziały, że odwołają się od decyzji prezydenta Wrocławia. Mają na to 24 godziny. Jacek Międlar, były ksiądz zapowiedział, że organizatorzy „nie poddadzą się i wezmą udział w manifestacji”. Zadeklarował, że jeśli nie będzie pozytywnej odpowiedzi, to marsz przekształci się on w legalną spontaniczną manifestację.

W marszu miało wziąć udział około 10 tysięcy osób. Organizatorzy zapowiadali, że rozpocznie się po godz. 17 przed Dworcem Głównym PKP. Treść uzasadnienia decyzji prezydenta można znaleźć TUTAJ.

Źródło:

Twitter, Biuletyn Informacji Publicznej

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.