Connect with us

Polska

Trzaskowski o Karcie LGBT: uspokajam rodziców

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Rafał Trzaskowski/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Rafał Trzaskowski zabrał głos ws. Karty LGBT, która będzie obowiązywać w Warszawie. Prezydent miasta stołecznego przyznał, że chciałby uspokoić rodziców.

Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do wpisów w internecie, które sugerują m.in., że dzieci będą uczyć się m.in. o masturbacji. Internauci tworzyli je w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia, na które powołują się zapisy wprowadzone w warszawskiej Karcie LGBT. Dokument zakłada bowiem m.in. wprowadzenie do szkół „nowoczesnej” edukacji seksualnej „zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”.

– To jest jedna z największych kampanii, finansowana, to są miliony rozpowszechnianych treści, które są nieprawdziwe. Dlatego, że ktoś wyjął, parę fundacji i organizacji, teksty które były w podręczniku dla specjalistów, opisującym rozwój dziecka. I próbuje się z tego zrobić program lekcji i to do tego mój program. To kompletna bzdura – powiedział Rafał Trzaskowski.

– Uspokajam rodziców, że wszystko co czytają w internecie to bzdura i manipulacja, nikt dzieci nie będzie uczył masturbacji – dodał prezydent Warszawy.

Włodarz stolicy przyznał również, że większość treści, które na temat Karty LGBT przewijają się w przestrzeni medialnej to „przeinaczenia”.

– Trzeba na ten temat spokojnie rozmawiać. Tylko, że ja spokojnie rozmawiam, a z tamtej strony jest zorganizowany hejt, zorganizowana kampania. Widzę, że prawica w ogóle nie wyciągnęła żadnych wniosków z tego, co się stało na początku roku w Gdańsku – powiedział.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT

Źródło:
Polsat News

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.