Connect with us

Polska

Rafał Trzaskowski o słowach Rabieja: poleciłem zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Rafał Trzaskowski/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, skomentował słowa swojego zastępcy, który w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” przyznał, że jest za tzw. „etapowaniem”. Miałoby ono doprowadzić do adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

„Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” – powiedział Paweł Rabiej w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Słowa, które wypowiedział wiceprezydent Warszawy wywołały sporo kontrowersji. Wreszcie głos zabrał przełożony Rabieja, prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. Polityk Platformy Obywatelskiej opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do wypowiedzi swojego zastępcy.

Trzaskowski stwierdził, że działaniom Miasta Stołecznego towarzyszy walka z brakiem tolerancji. Dodał jednocześnie, iż „wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią”.

„Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – napisał.

Czytaj także: Rabiej za „etapowaniem”: najpierw związki partnerskie, potem równość małżeńska, a na koniec adopcja dzieci

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.