Connect with us

Polska

Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT. Prezydent Warszawy przyznał, że to realizacja jego sloganu wyborczego „Warszawa dla wszystkich”.

– Mój slogan wyborczy to „Warszawa dla wszystkich”. Traktuję to poważnie. Warszawa musi być miastem tolerancyjnym i otwartym i stąd dzisiejsze spotkanie. Rozmawiałem z organizacjami, które bronią prawa wszystkich obywateli do równości. To prawo zagwarantowane w konstytucji. Jestem zaniepokojony przejawami nietolerancji z ostatnich lat. Idąc w Paradzie Równości mówiłem, że dziś miejsce wszystkich polityków jest przy mniejszościach, które są zagrożone dyskryminacją – powiedział Rafał Trzaskowski.

Co zawiera podpisany przez Trzaskowskiego dokument? Jednym z najważniejszych zapisów jest stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT. Mają one znaleźć w nim schronienie, jeżeli znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. Współfinansowanie hostelu wzięło na siebie Miasto Stołeczne Warszawa.

Kolejny punkt zakłada, iż utworzone zostanie centrum społecznościowe. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” będzie to „miejska instytucja z ofertą rozrywkową i kulturalną sprofilowaną na potrzeby społeczności LGBT”.

W deklaracji znajdują się również zapisy dotyczące zainicjowania edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w szkołach. Twórcy dokumentu podkreślają, że będzie ona prowadzona w oparciu o standardy Światowej Organizacji Zdrowia, zaś udział w zajęciach będzie dobrowolny.

Z karty LGBT wynika także, że w każdej szkole będzie wyznaczona osoba do kontaktu dla uczniów, którzy są prześladowani z powodu swojej orientacji. W Ratuszu powstanie z kolei instytucja pełnomocnika ds. kontaktów ze społecznością LGBT.

– Miasto ma też stworzyć system interwencyjny dla osób LGBT, które znajdą się w trudnej sytuacji – podaje „GW”.

 

Źródło:
wyborcza.pl, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.