Connect with us

Polska

Rafał Trzaskowski zapewnia, że w Warszawie egzaminy gimnazjalne odbędą się bez przeszkód

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Rafał Trzaskowski/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Rafał Trzaskowski zapewnił, że w Warszawie egzaminy gimnazjalne, pomimo strajku nauczycieli, odbędą się bez przeszkód. Prezydent stolicy ogłosił to na swoim Twitterze.

Strajk nauczycieli będzie trwał nadal. Poinformowali o tym przedstawiciele ZNP i FZZ, którzy we wtorek po raz kolejny rozmawiali z rządem. Związkowcy przyznali jednak, że przedstawiciele polskich władz nie zaproponowali nic nowego. Stwierdzili wręcz, że wtorkowe rozmowy „były stratą czasu”. Beata Szydło, która reprezentowała rząd, przyznała jednak, że polskie władze cały czas liczą na porozumienie z centralami związkowymi.

„Wciąż aktualne i otwarte są propozycje, które zostały podpisane przez „Solidarność”. Propozycje te wciąż czekają na podpisanie przez centrale związkowe. Dziś propozycje rządu jednak zostały odrzucone” – powiedziała wicepremier.

W związku ze strajkiem pojawiły się niepokojące informacje, jakoby niektóre szkoły miały problem z organizację egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10,11 i 12 kwietnia. Rafał Trzaskowski zapewnił, że w Warszawie takich problemów nie będzie.

„Ważne! Rozpoczynające się jutro egzaminy gimnazjalne, mimo #StrajkNauczycieli, odbędą się. Warszawa zapewni odpowiednią liczbę nauczycieli. Dziękuję sztabowi kryzysowemu – dyrektorom, burmistrzom – oraz nauczycielom. A za piszących egzaminy uczniów trzymam kciuki!” – napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Czytaj także: Propozycje rządu odrzucone. ZNP będzie kontynuowało protest

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.