Connect with us

Polska

Reakcja polskiej ambasady na wypowiedź Andrei Mitchell

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Pixabay

Ambasada Polski w Stanach Zjednoczonych wydała oświadczenie ws. wypowiedzi dziennikarki NBC, Andrei Mitchell. Ta podczas relacji z Warszawy stwierdziła, że powstańcy z getta walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Andrea Mitchell przybyła do Polski, by zdać relację ze szczytu bliskowschodniego, który odbywa się w naszym kraju. Na miejscu przeprowadziła m.in. wywiad z wiceprezydentem USA, Mike’m Pence’m. Wieczorem, podczas „setki” dla swojego pracodawcy, wypowiedziała słowa, które wprawiły w zdumienie Polaków. Dziennikarka oświadczyła bowiem, że Mike Pence oraz jego małżonka złożyli wizytę w dawnym getcie warszawskim, gdzie „w czasie powstania w 1943 r. Żydzi „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Czytaj także: Andrea Mitchell z NBC powiedziała, że powstańcy z getta walczy z „polskim i nazistowskim reżimem”

Na słowa Andrei Mitchell zareagowała ambasada Polski w USA, która wystosowała oficjalny komunikat na Twitterze.

– Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec – napisano.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.