Connect with us

Polska

„Respect Us” dla Alfiego Evansa. Kolejny spot od twórców głośnej akcji [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Twórcy akcji „Respect Us” zaangażowali się w akcję wsparcia dla Alfiego Evansa, 2-letniego chłopca, o którego życie batalia toczy się na całym świecie. Przygotowali specjalny spot, w którym występują dzieci z Polski.

Alfie Evans cierpi na niezidentyfikowaną chorobę neurologiczną. Do tej pory zniszczyła ona ok. 70 proc. jego mózgu. Brytyjscy specjaliści są zgodni – zamiany są nieodwracalne, a śmierć chłopca jest przesądzona. Wyniki raportu medycznego wskazują, że dziecko jest pozbawione zmysłu wzroku, słuchu, smaku i dotyku.

Decyzją lekarzy, którą podtrzymał brytyjski sąd, chłopiec został odłączony od aparatury, jednak zaczął samodzielnie oddychać. Po licznych naciskach podjęto decyzję o ponownym podłączeniu chłopca do sprzętu medycznego.

Początkowo rodzice chcieli zabrać chłopca do Włoch (Alfie otrzymał od włoskiego rządu tamtejsze obywatelstwo), jednak zgodny na to nie wyraził brytyjski sąd. Pod szpitalem, w którym leży chłopiec zebrały się setki osób domagające się wydania zgody na transport dziecka na Półwysep Apeniński.

Po kilku odmowach rodzice zrezygnowali z prób wywiezienia chłopca. Ojciec Alfiego oświadczył, że chcą po prostu zabrać syna do domu. Ponadto poprosił wszystkich zgromadzonych, aby wrócili do swojego codziennego życia.

Akcja „Respect Us”

W batalię o życie Alfiego Evansa zaangażowali się również twórcy akcji „Respect Us”, z którymi mieliśmy przyjemność porozmawiać (więcej TUTAJ). Przygotowali specjalny spot, w którym występuje trzech chłopców z Polski. Wspierają w nim swojego brytyjskiego kolegę.

„Dzisiaj chcemy mówić głośno o tych, którzy nie są słuchani przez największych z tego świata. Szanuj życie!” – czytamy w opisie nagrania zamieszczone w serwisie YouTube.

Źródło:
Respect US

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.