Connect with us

Polska

RMF FM: jest akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi P., liderowi partii „Zmiana”

Dodano

dnia

Mateusz P., lider partii Zmiana, będzie odpowiadał przed sądem za za udział w rosyjskim i chińskim wywiadzie na szkodę Polski.

RMF FM podaje, że mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej skierował właśnie do sądu akt oskarżenia wobec polityka.

Prokuratura zarzuca politykowi, że wykorzystując swoje kontakty w kraju oraz poza jego granicami, w rozmowach z dziennikarzami, a także w swojej działalności politycznej promował cele Federacji Rosyjskiej. Śledczy twierdzą również, że Mateusz P. miał również prowokować obywateli Ukrainy do antypolskich postaw oraz obywateli Polski do postaw antyukraińskich. Wszystko po to, by skłócać ze sobą oba narody, co jest na rękę Rosji. Za te działania P. miał otrzymywać wysokie wynagrodzenie.

Na początku kwietnia serwis Niezależna.pl podawał, iż warszawska Prokuratura potwierdziła postawienie zarzutów szpiegostwa na rzecz Rosji oraz Chin wobec byłego posła „Samoobrony” oraz lidera partii „Zmiana”. Mateusza P. Informowano również, że Mateusz P., który przebywa w areszcie, poprosił o wydłużenie czasu zapoznawania się z aktami sprawy, na co uzyskał zgodę śledczych.

Mateusz P. został zatrzymany przez ABW w maju 2016 roku.

Partia „Zmiana” – „pierwsza nieamerykańska partia w Polsce”

Jak czytamy na stronie internetowej partii Zmiana: „Jesteśmy pierwszą nieamerykańską partią w Polsce. Wszystkie ekipy rządzące po tzw. przemianach, po instrukcje jeżdżą dziś do Waszyngtonu. Zmienił się tylko kierunek, bo wcześniej te instrukcje odbierano w Moskwie. Suwerenności jest jednak dużo mniej, bo w czasach PRL polski przemysł należał jednak do Polski, dzięki czemu Kraj nasz mógł prowadzić własną politykę społeczną i gospodarczą. Nie godzimy się na rolę Polski jako psa łańcuchowego Ameryki, która wbrew swym żywotnym interesom, a w zgodzie z interesami imperium, nie potrafi i nie chce utrzymywać dobrych relacji w wszystkimi naszymi sąsiadami, a szczególnie z Rosją i bardzo bliską nam Białorusią. Przez to awanturnictwo traci polska gospodarka, polskie społeczeństwo i nasze bezpieczeństwo jako kraju na styku agresywnego i odpowiedzialnego za wiele współczesnych wojen NATO i Rosji.”

 

Więzień polityczny PiS

Działacze partii Zmiana stanowczo protestują przeciwko działaniom prokuratury wobec Mateusza P., nagrali także film, w którym przekonują, że ich lider jest pierwszym więźniem politycznym Prawa i Sprawiedliwości.

„Adwokaci Piskorskiego złożyli do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu skargę na polski wymiar sprawiedliwości o czym pisałem na łamach Sputnika już kilka miesięcy temu. Otóż dzień po majowej rozprawie, na której przedłużono Piskorskiemu areszt, eufemistycznie nazywany „tymczasowym”, ze Strasburga przyszła odpowiedź, że Trybunał przyjął sprawę Piskorskiego do rozpoznania. To już jest ogromny sukces, ponieważ 95% skarg kierowanych do tego Trybunału, już na etapie zapoznawania się sądu ze sprawą, jest przez ten sąd odrzucana i nie nadaje się im dalszego biegu” – czytamy na stronie partii Zmiana.

„Przyjmując skargę Piskorskiego Trybunał uznał, że skarga ta ma wiarygodne podstawy i warta jest tego, by się nią zająć. Tym samym na polskich sędziów, prokuratorów i pracowników bezpieki zamieszanych w uwięzienie Mateusza Piskorskiego padł strach, że i oni mogą kiedyś za to zapłacić” – podkreśla autor tekstu.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.