Connect with us

Polska

Robert Bąkiewicz ws. wydarzeń w Pruchniku. „Wszystko układa się w całość”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Media Narodowe

Robert Bąkiewicz, szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz przedstawiciel koalicji Konfederacja, zabrał głos ws. wydarzeń w Pruchniku. Bąkiewicz uważa, że w tej sprawie „wszystko układa się w całość”. 

W Wielki Piatek w miejscowości Pruchnik na Podkarpaciu odbył się tzw. „Sąd nad Judaszem”. Zgodnie z lokalną tradycją mieszkańcy wymierzają kukle symbolizującej zdrajcę, ucznia Jezusa Chrystusa, który wydał go na śmierć, po 30 ciosów kijami. Następnie jest ona wleczona ulicami, po czym dokonuje się jej spalenia oraz wrzucenia do wody.

Co ciekawe, tradycja została reaktywowana po wielu latach. Zdaniem Roberta Bąkiewicza z Konfederacji nie jest to przypadek.

„Wszystko układa się w całość. Prowokacyjne życzenia ambasador Mosbacher, potem wyciąganie z rękawa starej jak świat ludowej tradycji z Pruchnika, a wszystko podczas, gdy USA naciska ws. realizacji ustawy 447. Przypadek? Nie sądzę” – napisał Robert Bąkiewicz.

Czytaj także: Stanisław Michalkiewicz odczytał w Sejmie notatkę MSZ ws. ustawy 447 [WIDEO]

Prokuratura zajmie się wydarzeniami z Pruchnika

„Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zleciła policji zabezpieczenie dowodów w sprawie wydarzeń z Pruchnika na Podkarpaciu. Mieszkańcy dokonali tam „sądu na Judaszu” – bili, a potem spalili kukłę Żyda” – podało Radio ZET.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.