Connect with us

Polska

Biedroń wspiera nauczycieli: za 1840 zł w 2019 roku po prostu nie da się wyżyć

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Taktoperz77

Robert Biedroń był gościem Konrada Piaseckiego w programie na antenie TVN24. Lider „Wiosny” komentował rozmowy nauczycieli z rządem.

„Nauczyciele niczego nie żądają. Nauczyciele mówią: za 1840 zł w 2019 roku po prostu nie da się wyżyć. I tak, jak musimy łatać dziury na autostradzie czy naprawiać ławki na stadionie, tak samo musimy inwestować w nauczycieli” – powiedział Robert Biedroń.

„To jest naturalna kolej rzeczy. Dziwię się, że bez problemu robimy to pierwsze, czyli naprawiamy infrastrukturę (…), a kiedy trzeba naprawić sytuację w oświacie, to jest ogromny problem” – dodał.

„Zawód nauczyciela musi być elitą. (…) Trzeba inwestować w edukację. My w Polsce od lat nie inwestujemy. Nie tylko ten rząd, poprzednie robiły to samo” – powiedział.

Robert Biedroń stwierdził też, że rząd PiS znajduje pieniądze „na różne głupoty”. „Na ławki niepodległości, na kupienie kolejki na Kasprowy, na samoloty dla swoich polityków do domu, na finansowanie bogatego Kościoła” – powiedział Robert Biedroń i przyznał, że „trzeba to zmienić”.

Czytaj także: Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie o naruszenie prawa przez Polskę

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.