Connect with us

Polska

Robert Biedroń zapowiedział, że ujawni finanse swojej partii

SejmLog

Dodano

dnia

Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe
Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe

Robert Biedroń udzielił wywiadu Beacie Lubeckiej na antenie Radia ZET. W rozmowie przyznał, że już niedługo ujawni źródła finansowania swojej partii.

Robert Biedroń podczas rozmowy z Beatą Lubecką przyznał, że ujawni finanse swojej partii. Była to reakcja na liczne zarzuty pod adresem ugrupowania „Wiosna”. Komentatorzy oraz dziennikarze zarzucali bowiem byłemu prezydentowi Słupska, iż nie jest transparentny.

– Właśnie dlatego, żeby zmienić te standardy, ponieważ żadna inna partia polityczna w Polsce nie pokazała tych finansów, to my chcemy zmienić te standardy – powiedział Robert Biedroń.

Biedroń zapowiada, że ujawni finanse swojej partii w ciągu najbliższych dni.

– Pójdziemy pod prąd, i upublicznimy to, żeby pokazać, o jakie standardy jawności my walczymy – oświadczył i dodał, że ujawnione zostaną wyciągi z kont oraz historie rachunków bankowych. Biedroń przyznał jednak, że nie możliwe będzie podanie nazwisk darczyńców, którzy wspierają „Wiosnę” finansowo.

– No nie mogę, tego nie możemy upubliczniać, ponieważ imion i nazwisk nie można, to bym złamał prawo. Ale upublicznimy kwoty, upublicznimy te wyciągi, pokażemy. Zrobimy coś więcej, czego żadna partia, ani z tych dużych partii, nie zrobiła. My to zrobimy – stwierdził lider partii „Wiosna”.

Przy okazji Biedroń ujawnił, że „Wiosnę” finansowo wsparł Janusz Palikot. Przekazał on na partię 1000 złotych.

– 1000 zł wpłacił. Ale on o tym napisał na Facebooku, dlatego mogę to mówić – powiedział.

Źródło:

Radio ZET

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.