Connect with us

Polska

Winnicki: milczenie rządu ws. ustawy 447 jest niepokojące

SejmLog

Dodano

dnia

Robert Winnicki fot. Paweł Kula
Robert Winnicki fot. Paweł Kula

Robert Winnicki, poseł niezrzeszony, lider Ruchu Narodowego, udzielił wywiadu Radiu Maryja. Podczas rozmowy przyznał, że w jego ocenie milczenie rządu ws. amerykańskiej ustawy 447 jest bardzo niepokojące.

„To, co rząd robi w sprawie 447 (a czego właściwie nie robi), to jest rzecz zdumiewająca, dlatego że już grubo ponad rok temu, kiedy ta ustawa była procedowana w Kongresie USA, na moją interpelację do MSZ odpowiedziano w ten sposób, że rząd polski nie przeciwdziała tej ustawie. Ta ustawa to jest jednak bardzo poważne zagrożenie – dziesiątkami, jeśli nie setkami miliardów dolarów nienależnych odszkodowań, roszczeń, które środowiska żydowskie w USA wysuwają pod adresem Polski” – powiedział Winnicki.

„Ta ustawa zobowiązuje administrację najpotężniejszego państwa świata, Stanów Zjednoczonych, do stałego nacisku na Polskę w sprawie roszczeń. (…) Te roszczenia, te żądania żydowskie są bezprawne, ale jest bardzo silny nacisk polityczny i niestety na arenie międzynarodowej najczęściej dzieje się tak, że wygrywa nie prawo, a siła politycznego nacisku. Dlatego nie jestem tak spokojny i nie wydawałbym tak uspokajających komunikatów, jak wydają je pan Dworczyk czy pan minister Czaputowicz” – dodał.

„Problem z tą ustawą jest taki, że ona zakłada, iż zainteresowani pozyskiwaniem majątku, czyli organizacje żydowskie, będą jednocześnie sędziami we własnej sprawie tzn. będą współpracować z Departamentem Stanu w określaniu, jaki majątek jest należny. Dlatego ta ustawa jest tak kuriozalna. Należy już w taj chwili podejmować kroki ze strony polskiej dyplomacji, aby wpływać na Departament Stanu i by ta ustawa została albo zablokowana” – mówił jeden z liderów Konfederacji.

Więcej TUTAJ.

Przypomnijmy, że tydzień temu w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Winnickiego oraz Stanisława Michalkiewicza. Ten drugi przyznał, że jest w posiadaniu notatki MSZ ws. ustawy 447, a następnie publicznie odczytał fragment dokumentu.

Czytaj więcej: Stanisław Michalkiewicz odczytał w Sejmie notatkę MSZ ws. ustawy 447 [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.