Connect with us

Polska

Jarosław Kaczyński pozwał Ryszarda Petru. „Nie dam się zastraszyć”

SejmLog

Dodano

dnia

Ryszard Petru/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Ryszard Petru/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Jarosław Kaczyński pozwał Ryszarda Petru. Chodzi o wpis, który były lider Nowoczesnej zamieścił na Twitterze. Polityk nazwał w nim lidera PiS „oszustem”.

„Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem” – pisał Ryszard Petru pod koniec stycznia tego roku. Lider partii Teraz nawiązał w ten sposób do publikacji „Gazety Wyborczej” na temat tzw. K-Towers, które miały powstać w centrum Warszawy.

Zaraz po publikacji wpis Jarosław Kaczyński wysłał Petru wezwanie przedsądowe. „J. Kaczyński grozi mi sądem za ten wpis na TT. Wielokrotnie widziałem w biznesie sytuacje, w których zamawiający odmawiał zapłaty i zaczynał kombinować. To się nazywa oszustwo! Jeśli tak było w przypadku J. Kaczyńskiego to będę podtrzymywał swoje słowa” – napisał wówczas Ryszard Petru nawiązując do wezwania, które wysłał Kaczyński.

Ryszard Petru pozwany przez Kaczyńskiego

9 kwietnia Ryszard Petru ogłosił, iż został oficjalnie pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego. „Jedynym człowiekiem, która trafia do sądu za aferę Srebrnej, jestem ja! Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta” – napisał były lider Nowoczesnej.

„Nie dam się zastraszyć. Nie dam sobie wmówić, że czarne jest białe. Skoro prokuratura Ziobry nie chce przesłuchać Kaczyńskiego, niech zrobi to sąd” – dodał w kolejnym wpisie.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.