Connect with us

Polska

„Rz”: Prawica Rzeczypospolitej kończy współpracę z PiS. Do wyborów samorządowych idzie z Kukiz’15

Dodano

dnia

Wikimedia/Silar

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” podaje, iż Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka kończy wieloletnią współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Do wyborów samorządowych ugrupowanie pójdzie z ruchem Kukiz’15.

Dziennikarze „Rz” przypominają, że Prawica RP współpracowała z PiS wiele lat. To z list obecnie rządzącej partii do Parlamentu Europejskiego dostał się Marek Jurek, a Jan Klawiter, startując z list PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, uzyskał mandat poselski.

Teraz jednak współpraca ma zostać zerwana. Według doniesień „Rz” Marek Jurek oraz jego koledzy wystartują w wyborach samorządowych wspólnie z ruchem Kukiz’15, którego liderem jest Paweł Kukiz. Co ciekawe, pomiędzy formacjami nie zostanie zawarta żadna umowa koalicyjna. „Współpraca ma się opierać na dżentelmeńskich zasadach” – podaje „Rz”.

W tekście opublikowanym na łamach dziennika wypowiada się poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski, który przypomina, że Paweł Kukiz i Marek Jurek posiadają dobre relacje. Kukiz wspierał Jurka m.in. wtedy, gdy ten w 2010 roku, po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, ubiegał się o prezydenturę.

 

Źródło:
Rzeczpospolita

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.