Connect with us

Polska

Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Rzecznik MN: „To dość zaskakujące”

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot: Lithium1989/ Wikimedia

Prezydent RP Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości, organizowanym przez środowiska narodowe. Taką informację potwierdził RMF FM rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Za pośrednictwem wywiadu w TVP, Andrzej Duda zapraszał wszystkie środowiska, a także byłych prezydentów do wzięcia udziału w Marszu Niepodległości, którym organizatorem jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jednakże po kilku dniach potwierdzono, że Prezydent RP nie będzie uczestniczył w marszu, który odbywa się nieprzerwanie od 2010 roku.

Od samego rana do późnego wieczora Prezydent bierze udział w uroczystościach państwowychrzecznik prezydenta Błażej Spychalski

 

Stanowisko Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Podczas rozmowy z rzecznikiem stowarzyszenia Damianem Kitą, otrzymaliśmy informację, że organizatorzy są zaskoczeni tak szybką decyzją prezydenta, mając na uwadze lata ubiegłe. Wyrażają nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, tak i w tym, pojawi się przedstawiciel Kancelarii Prezydenta.

– Jest to zaskakujące z tej strony, że w ubiegłych latach tej informacji nie otrzymywaliśmy do samego końca. Pod koniec przygotowań do marszu dostawaliśmy informację, że Pan prezydent wystosował list i przedstawiciel Pana prezydenta zechce go odczytać ze sceny

– powiedział rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

– W tym roku deklaracja padła dosyć wcześnie. Tym bardziej, że pojawiają się dziwne spekulacje ze strony dziennikarzy. Być może jest to jakaś pewna strategia, strategia dezinformacyjna. Cała ta sytuacja jest zaskakująca

– dodawał.

Przypomnijmy, że tegoroczny marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe pójdzie pod hasłem „Bóg Honor i Ojczyzna”.

Źródło:

TVN 24

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.