Connect with us

Polska

Schetyna o wspólnej liście opozycji: w Polsce budowanie koalicji wyborczych nie jest proste

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska Schetyna fot. Kancelaria Sejmu/Paweł Kula
Platforma Obywatelska Schetyna fot. Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, zabrał głos ws. wspólnych list, które w wyborach samorządowych miałaby wystawić PO oraz Nowoczesna. Lider partii opozycyjnej przyznał, że budowanie koalicji wyborczych nie należy do najłatwiejszych zadań.

„W Polsce budowanie koalicji wyborczych nie jest proste, zawsze dużo jest zapowiedzi, deklaracji, potem wszystko tonie w tysiącu szczegółów. Chciałbym żebyśmy przeszli tę drogę negocjacji, rozmów, ustalenia wspólnych list, wspierania wspólnie najlepszych kandydatów na prezydentów miast” – powiedział lider PO w rozmowie przeprowadzonej na antenie radiowej „Jedynki”.

Polityk komentował również spotkanie Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel. Zdaniem Schetyny niemiecka kanclerz podczas spotkania z premierem nie powiedziała nic konkretnego.

„Nie słyszałem tam nic z przekazu o odbudowie Trójkąta Weimarskiego. To Polska wyprowadziła się z tego projektu i go zamroziła. Wolałbym, aby ta wizyta była dłuższa, aby nie trwała pięć minut… Chciałbym, aby te relacje były lepsze” – powiedział lider PO, a prowadzący rozmowę dziennikarz zwrócił mu uwagę, iż spotkanie trwało „blisko godzinę”.

Źródło:
Program Pierwszy Polskiego Radia

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.