Connect with us

Polska

Schetyna o związkach partnerskich: jeśli będzie większość, jestem gotowy przeprowadzić ten projekt

SejmLog

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Grzegorz Schetyna w programie „Wydarzenia i opinie” na antenie Polsat News przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość przewiduje swoją porażkę w wyborach parlamentarnych. Lider Platformy Obywatelskiej był pytany o ewentualność wprowadzenia związków partnerskich i jak zapewniał, jest gotów podjąć się tej kwestii.

– Uważam, że jest panika w PiS. Czują zbliżającą się porażkę i dlatego organizują „akcję ewakuację” do Brukseli. Chcą jak najszybciej dostać się tam, zacząć zarabiać w euro, zapomnieć o kłopotach, które tutaj zostawili. Ale Polacy nie zapomną

– mówił Grzegorz Schetyna.

Związki partnerskie na „tak”?

Jak zapewniał lider Platformy Obywatelskiej, na pewno nie zdecyduje się forsować pomysłów adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale kwestię związków partnerskich ocenia jako otwartą. Grzegorz Schetyna przekonuje, że wszystko zależy od składu przyszłego parlamentu oraz oczekiwań wyborców.

– Na pewno nie koalicja w przypadku zwycięstwa w wyborach nie wprowadzi adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tego jestem pewny. Związki partnerskie? Zobaczymy jaki będzie skład koalicji i parlamentu oraz jakie będą oczekiwania wyborców w tej sprawie

– przekonywał Schetyna.

– Jeżeli będziemy mieli gotową większość w parlamencie w tej kwestii, to jestem gotowy przeprowadzić ten projekt

– stwierdził w Polsat News.

Źródło:

Polsat News

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.