Connect with us

Polska

Schetyna podczas Rady Krajowej PO: nasi kandydaci będą walczyć o lepszy fundusz dla Polski z UE

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Grzegorz Schetyna przemawiał dziś podczas Rady Krajowej PO. W jej trakcie przedstawiono kandydatów Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

„Powołaliśmy Koalicję, bo chcemy być razem i nie damy się podzielić. To jest nowy polski patent na zwycięstwo. Jedność ludzi dobrej woli. To ważny moment, zdecyduje o przyszłości naszej ojczyzny” – mówił Grzegorz Schetyna.

„KE to polski sposób na pokonanie populistów. Przed nami nikt tego nie zrobił. W jedności siła! Chrzest bojowy za nami, pierwsza próba podzielenia nam nie udała się” – tłumaczył.

„PiS nie walczy o fundusze z UE. PiS chce wysłać do PE nieudaczników. Nasi kandydaci będą walczyć o lepszy fundusz dla Polski z UE. PiS tego nie zrobi, bo przegrywa w UE 1:27. Ja zobowiązuje się, że Polska dostanie więcej dotacji, niż wynika to dzisiaj z budżetu. Taki jest wybór – mniej pieniędzy z UE czy miliardy więcej!” – mówił Grzegorz Schetyna.

„Tylko dla PiS-u równość nie jest oczywista. Uwierzyli, ze są lepszym sortem. Ale to się kończy. I oni to wiedzą. Dlatego najsilniejsi w PiS uciekają po immunitet do Parlamentu Europejskiego” – mówił Grzegorz Schetyna. „Akcja Ewakuacja nic wam nie da. Prawo jest bezwzględne i cierpliwe. Afer, nieuczciwości, nepotyzmu nazbierało się mnóstwo. Rozliczymy ich z każdej złotówki. I z każdej krzywdy, którą wyrządzili zwykłym ludziom” – dodawał.

„My mamy program #wyższapłaca. Będą niższe podatki i składki ZUS, będą zachęty do aktywności zawodowej. Mogę zapewnić: w 2030 portfel Polaków dorówna włoskiemu i hiszpańskiemu” – obiecywał szef PO. „Po powstaniu nowego rządu znajdziemy środki, by nauczycielom podnieść zarobki o 1000 złotych brutto. To prawdziwy wybór Polaków: albo miliardy dla nauczycieli – albo miliardy na propagandę PiS” – zapewniał.

„W służbie zdrowia trzeba gospodarza i planu. My go mamy. W 2030 roku będziemy ratować tylu chorych na raka, co czołówka Europy. Przywrócimy program in vitro i dzięki temu w ciągu dekady urodzi się ponad 100 tysięcy polskich dzieci” – mówił Grzegorz Schetyna.

„Przyszłość to też czyste powietrze. A co robi PiS? Sprowadza i spala rekordowe ilości węgla z Rosji. Mówią, że troszczą się o dzieci, a nie lubią Rosji. Jest odwrotnie: dbają o interesy Rosji a niszczą zdrowie naszych dzieci. Odwrotnie niż PiS, zapewnimy rozwój niskoemisyjnej energetyki. Zdobędziemy na to pieniądze unijne. Obiecuję, że w roku 2030 węgiel przestanie być używany do ogrzewania mieszkań i domów” – oświadczył.

„Nie może być najmniejszego przyzwolenia na przemoc, w tym przemoc domową. Nigdy już nie pojawi się takie kuriozum jak stwierdzenie ministerstwa, że raz pobić można. Nie, nie można, ani razu. Państwo jest od tego, by dbać o godność i bezpieczeństwo” – wzywał.

„Nasz szczegółowy plan na kolejne wybory będziemy stopniowo przedstawiać od 6 kwietnia. Żaden plan budowy Polski dostatniej, bezpiecznej i nowoczesnej nie powiedzie się, jeśli Polska będzie, jak dziś, na marginesie Europy” – zapowiedział lider PO.

Więcej wypowiedzi Schetyny na Twitterze PO – TUTAJ.

Wśród kandydatów PO do PE znaleźli się m.in.: Janusz Lewandowski (jedynka na Pomorzu), Radosław Sikorski (jedynka w kujawsko-pomorskim), Tomasz Frankowski, były piłkarz (jedynka na Podlasiu), Andrzej Halicki (dwójka w Warszawie), Dariusz Rosati (dwójka na Mazowszu), Ewa Kopacz (jedynka w Wielkopolsce), Joanna Mucha (jedynka w lubelskim), Róża Thun (jedynka w Małopolsce), Jerzy Buzek (jedynka na Śląsku), Janina Ochojska (jedynka w Dolnym Śląsku i w Opolu), Bartosz Arłukowicz (dwójka w okręgu Zachodnipomorskie-Lubuskie).

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.