Connect with us

Polska

Sejm Dzieci i Młodzieży przeniesiony na wrzesień

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Sejm RP/Rafał Zambrzycki

Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu poinformował, że zaplanowane na 1 czerwca posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się we wrześniu.

„Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia SDiM planowanego na 1 czerwca 2018 r. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Kancelaria Sejmu będzie informować mailowo wszystkich uczestników sesji SDiM o dalszych decyzjach” – podano w oficjalnym komunikacie.

Wcześniej CIS informowało z kolei, że w tym roku „z przyczyn organizacyjnych nie weźmie udziału w Nocy Muzeów”. Według nieoficjalnych informacji decyzje związane są z trwającymi w Sejmie protestem opiekunów osób niepełnosprawnych.

Sejm Dzieci i Młodzieży we wrześniu

Odwołanie posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, które tradycyjnie miało miejsce w Dzień Dziecka wzbudziło wiele komentarzy wśród polityków.

„Po raz 1. od ćwierćwiecza marszałek Sejmu nie wpuści dzieciaków na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 VI. To skandal! Na szczęście samorządy są jeszcze wolne. Zwracam się do Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i do RM: zaproście dzieci i młodzież do siebie” – pisał poseł Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy.

„Oczywiście. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Przyjęliśmy niechciany przez marszałka Kuchcińskiego Parlament Seniorów, przyjmiemy też Sejm Dzieci i Młodzieży. Od jutra ruszamy z przygotowaniami” – odpowiedziała prezydent Warszawy.

„Ciekawa inicjatywa, ale wobec wielu spraw, które nadal w stolicy są niezałatwione, proponujemy aby każdy skupił się na swoich zadaniach. Sejm Dzieci i Młodzieży jest przełożony na wrzesień, a obrady jak zawsze odbędą się w Sali Plenarnej” – odniósł się do dyskusji Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu.

Źródło:
Andrzej Grzegrzółka/Twitter, Hana Gronkiewicz-Waltz/Twitter, Rafał Trzaskowski/Twitter, Centrum Informacyjne Sejmu

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.