Connect with us

Polska

Sejm rozpatrzy projekt Kukiz’15 ws. ustawy 447

SejmLog

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula

Jeszcze w tym tygodniu do laski marszałkowskiej ma wpłynąć projekt ugrupowania Kukiz’15 dot. tzw. ustawy 447. W ubiegłym tygodniu poseł Tomasz Rzymkowski zaprezentował założenia ustawy przed Białym Domem w Waszyngtonie” – podaje Radio Maryja. Głos w całej sprawie zabrał też lider Kukiz’15, Paweł Kukiz.

W zeszłym tygodniu poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski, zaprezentował projekt ustawy dotyczący ustawy 447, które zakłada zwrot mienia ofiar Holokaustu.

„Szanowni Państwo, nadchodzi w tej chwili chwila prawdy. Zobaczymy jak partia władzy Prawo i Sprawiedliwość odniesie się do naszego projektu. My żądamy, oczekujemy na gruncie polskiej racji stanu natychmiastowego uchwalenia ustawy Kukiz’15” – mówił wówczas wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka.

Sejm zajmie się projektem ustawy Kukiz’15

Radio Maryja podaje, że jeszcze w tym tygodniu Sejm zajmie się projektem ustawy Kukiz’15 ws. ustawy 447. Głos w tej sprawie zabrał lider ruchu opozycyjnego, Paweł Kukiz.

„Projekt ustawy zakłada przede wszystkim zakaz prowadzenia jakichkolwiek negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holocaustu i II wojny światowej, i przewiduje również sankcje karne dla funkcjonariuszy publicznych, którzy by tego typu negocjacje prowadzili – minimum 2 lata więzienia” – napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

„Jeżeli słyszymy z ust pana premiera czy ministra Brudzińskiego, że tego typu roszczenia nie będą pokrywane, to my oczekujemy, że Prawo i Sprawiedliwość uchwali na najbliższym posiedzeniu Sejmu nasz projekt ustawy” – dodał.

Czytaj więcej: Robert Winnicki i Kaja Godek zapraszają na marsz ws. ustawy 447 [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.