Connect with us

Polska

Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej mówił o mobbingu wobec nauczycieli

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Platforma Obywatelska RP

W czwartek odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem szefa ZNP, Sławomira Broniarza. Tematem wystąpienia związkowca był strajk nauczycieli.

Sławomir Broniarz mówił m.in., że kuratoria oświaty zaczęły gromadzić dane na temat nauczycieli, którzy biorą udział w strajku. Przewodniczący ZNP uważa, iż jest to niezgodne z unijnym rozporządzeniem RODO. „Dyrektorzy zostali zobowiązani do przygotowania imiennych list osób powstrzymujących się od pracy” – powiedział.

Broniarz dodał też, że cała sytuacja nosi znamiona mobbingu. „Ma to znamiona mobbingu, szykan i próby zastraszania środowiska nauczycielskiego” – stwierdził.

Szef ZNP zwrócił się też do minister edukacji, Anny Zalewskiej, aby ta wpłynęła na to, aby takich działań wobec nauczycieli nie podejmowano.

Przewodniczący centrali związkowej podczas konferencji przyznał również, że ZNP cały czas wyraża gotowość do podjęcia rozmów z rządem. Sławomir Broniarz zaznaczył jednak, że środowisko nauczycielskie oczekuje nowych propozycji.

„ZNP wystąpił z listem do pani premier (Beaty Szydło – przyp. red.), wyrażając gotowość do spotkania, a jednocześnie prosząc w piśmie o to, żeby pani premier chciała przestawiać nowe propozycje dla środowiska nauczycielskiego, bowiem tylko w takim przypadku to spotkanie ma jakikolwiek sens” – powiedział Sławomir Broniarz.

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Nie wiadomo kiedy się zakończy. Jak dotąd zarówno ZNP, jak i FZZ nie wyraziły bowiem zainteresowania propozycjami złożonymi im przez rząd.

Czytaj także: Jan Rulewski odchodzi z klubu PO. Nie podobają mu się sojusze zawarte w ramach KE

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.