Connect with us

Polska

Sondaż prezydencki dla TVN: Duda w drugiej turze pokonałby Tuska

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Rafał Zambrzycki

Ośrodek badania opinii Kantar Millward Brown przeprowadził na zlecenie stacji telewizyjnej TVN sondaż prezydencki. Wynika z niego, iż Andrzej Duda w drugiej turze wyborów pokonałby zarówno Donalda Tuska, jak i Roberta Biedronia, którzy przez media typowani są jako potencjalni rywale urzędującego prezydenta.

Z badania wynika, iż w pierwszej turze wyborów Andrzej Duda zdobyłby 44% głosów. Drugi w zestawieniu Tusk uzyskał zaś 24% głosów respondentów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Biedroniowi, którego poparło 15% badanych.

Dalsze lokaty zajęli:

Paweł Kukiz – 4%

Władysław Kosiniak-Kamysz – 2%

Adrian Zandberg – 1%

4% ankietowanych wskazało odpowiedź „inny kandydat”, kolejne 4% jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głoś, zaś 2% odmówiło odpowiedzi na zadane pytanie.

W badaniu, które obejmowało potencjalną drugą turę wyborów, w zestawieniu z Tuskiem Duda uzyskał 53% głosów, a jego rywal 44% przy 3% osób niezdecydowanych. W zestawieniu z Biedroniem Duda wygrywa 58 do 40, przy 2% niezdecydowanych.

Sondaż został zrealizowany 25-26 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1004 osoby.

Kandydatury Tuska i Biedronia zostały umieszczone w sondażu na podstawie medialnych spekulacji. Żaden z nich nie zadeklarował bowiem oficjalnie, że chce ubiegać się o urząd głowy państwa.

Źródło:
300polityka.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.