Connect with us

Polska

Sondaże dla Radia ZET: poparcia dla partii politycznych oraz prezydencki

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/EU2017EE

Instytut Badań Spraw Publicznych przeprowadził na zlecenie Radia ZET dwa sondaże. Pierwszy dotyczy poparcia dla partii politycznych, zaś drugi wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2020 roku.

Z pierwszego badania, które dotyczy poparcia dla partii politycznych, wynika, iż najwięcej głosów w wyborach uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta może liczyć bowiem na 35,05% poparcia. Drugą w zestawieniu Platformę Obywatelską popiera z kolei 32,20% respondentów.

Trzeci wynik w badaniu uzyskała partia Wiosna Roberta Biedronia. Ugrupowanie popiera 11,98% ankietowanych. To niższy rezultat od tego, który wiosna uzyskała w opublikowanym niedawno sondaż Kantar Millward Brown. Tam były prezydent Słupska mógł liczyć na 14% głosów.

Oprócz wymienionych formacji miejsce w Sejmie znalazłoby się także dla Kukiz’15. Ugrupowanie Pawła Kukiza popiera bowiem 5,76%.

Sondaż prezydencki

Oprócz sondażu poparcia dla partii politycznych Instytut Badań Spraw Publicznych przeprowadził również sondaż prezydencki. Wynika z niego, iż największym poparciem cieszy się obecny prezydent, Andrzej Duda. Popiera go 38,75% badanych.

Drugie miejsce zajął Donald Tusk, który nadal nie zadeklarował czy w wyborach na prezydenta RP wystartuje. Szefa Rady Europejskiej popiera 37,84% respondentów.

Na trzeciej pozycji uplasował się medialny bohater ostatnich dni, lider partii Wiosna, Robert Biedroń. Były poseł Twojego Ruchu może liczyć 8,91% głosów.

Czwartą pozycję w sondażu prezydenckim Radia ZET zajął prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Ludowców uzyskał w badaniu 6,12% głosów.

Źródło:

Radio ZET

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.