Connect with us

Polska

Spotkanie Komitetu Politycznego PiS. Poręba: nie rozmawiamy o rekonstrukcji

SejmLog

Dodano

dnia

Dziś w samo południe rozpoczęło się spotkanie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Poręba, eurodeputowany partii, przyznaje jednak, że tematem rozmowy nie jest rekonstrukcja rządu.

O tym, że w piątek 5 kwietnia odbędzie się spotkanie Komitetu Politycznego PiS pisał Michał Wróblewski z serwisu wp.pl. Zgodnie z tym, co podaje dziennikarze, rozmowy miały dotyczyć przede wszystkim kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele partii rządzącej mieli ustalać strategię na najbliższe tygodnie oraz analizować rozmaite scenariusze politycznej rozgrywki z największych rywalem – Koalicją Europejską.

Media donoszą jednak, że podczas Komitetu Politycznego PiS miał być poruszony również temat rekonstrukcji rządu. O tym, że ta może nastąpić jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego mówiła niedawno rzecznik PiS, Beata Mazurek.

„Z tego, co mi wiadomo, będzie (rekonstrukcja rządu – przyp. red.). Nie jest mi znany termin, więc nie odpowiem kiedy, ale mam informację, że jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego” – powiedziała kilka dni temu, podczas spotkania z dziennikarzami rzecznik PiS, Beata Mazurek.

Czytaj także: Beata Mazurek zapowiada rekonstrukcję rządu przed wyborami do PE

Teraz głos w całej sprawie zabrał eurodeputowany PiS, Tomasz Poręba, który przyznał, że tematem rozmowy Komitetu nie będzie kwestia rekonstrukcji. „Komitet Polityczny spotyka się dzisiaj w sposób bardzo standardowy, przedyskutować aktualną sytuację polityczną. Nie przewidujemy żadnych decyzji, które miałyby dotyczyć tematu (rekonstrukcji rządu – przyp. red.). Dyskusja na temat bieżącej sytuacji politycznej” – powiedział polityk PiS.

AKTUALIZACJA

Głos ws. Komitetu Politycznego PiS zabrał też rzecznik partii, Beata Mazurek, która potwierdziła, że podczas posiedzenia rozmawiano o sprawach bieżących.

 

Źródło:
300polityka.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.