Connect with us

Polska

PiS przedstawi nowy program na kolejne wybory parlamentarne

SejmLog

Dodano

dnia

Morawiecki Gliński PiS Prawo i Sprawiedliwość media

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, był gościem Piotra Goćka w audycji „Sygnały Dnia”. Na antenie radiowej Jedynki czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że partia rządząca przedstawi nowy program na kolejne wybory parlamentarne.

Piotr Gociek przytoczył Karczewskiemu wypowiedź Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, który zapowiedział, że po Nowym Roku rząd przedstawi nowe propozycje programowe. Dziennikarz zapytał Marszałka Senatu, czy ten słyszał coś więcej w tej sprawie.

– Panie redaktorze, w odpowiednim czasie, wtedy, kiedy będziemy przedstawiać, będę komentował, będę mówił. W tej chwili do spekulacji czy do zapowiedzi nie chciałbym się odnosić – powiedział polityk.

Za moment przyznał jednak, że PiS przedstawi nowy program.

– Panie redaktorze, oczywiście, że będziemy mieli nowy program. Dlaczego będziemy mieli nowy program? Dlatego że ten program, który przedstawiliśmy łącznie z kampanią pana prezydenta Andrzeja Dudy z panią premier Beatą Szydło, przedstawiliśmy w 2015 roku. No, właściwie rząd i pani premier Beaty Szydło i premiera Mateusza Morawieckiego zrealizował. I jeśli jeszcze jakieś rzeczy są niezrealizowane, to one są w toku, trwają, to, o czym mówił pan premier Mateusz Morawiecki – oświadczył Stanisław Karczewski.

Wcześniej polityk zapewniał, że w partii rządzącej cały czas jest chęć realizacji wcześniejszego programu.

–  Chcemy, żeby te nasze dobre dla Polski, bo przecież Polska się rozwija niezwykle korzystnie, mamy bardzo dobry wzrost gospodarczy, najniższe bezrobocie, to, o czym mówi pan premier Mateusz Morawiecki, ale również to, o czym mówiła pani premier Beata Szydło, mówiła o tym, że Polska jest takim miejscem, gdzie warto żyć, chce się żyć, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, i wreszcie pan prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że nasza partia będzie realizowała nasze marzenia, marzenia Polaków – powiedział Karczewski.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.