Connect with us

O nas

Statystyki i Analizy

Damian Małecki

Dodano

dnia

Jedną z funkcjonalności SejmLoga ma być swobodny i prosty dostęp do danych politycznych.

Dane, jak wiecie, przedstawić można na tysiąc i jeden sposobów, w zależności od tego, jaki efekt u odbiorcy chciałby uzyskać analityk.

Może być to efekt pozytywny, jak na przykład edukacja. Wtedy analityk przedstawia dane w możliwie najbardziej przystępnej formie, zostawiając odbiorcy pole do własnych analiz, czy też przygotowując opracowanie z przykładowymi wnioskami do dyskusji.

Oczywiście analizy i graficzne ich przedstawienie pozostawiają ogromne pole do nadużyć i manipulacji. Jedną z najbardziej oczywistych technik takiej manipulacji jest tworzenie trójwymiarowych wykresów, które pod przykrywką opracowania o „nowoczesnym wyglądzie” zaburzają poprawny odbiór danych.

Priorytetami SejmLoga w stosunku do danych będą:
– powszechność i kompletność;
– prosty, szybki dostęp;
– przystępna forma opracowań;
– nie narzucające się analizy, pozostawiające dyskusję i wnioskowanie odbiorcy;
– w pełni profesjonalny dział analiz służący wszystkim użytkownikom – obywatelom, posłom, publicystom oraz organizacjom.

W podobny sposób SejmLog podejdzie do kwestii sondaży – ale to osobny, ważny temat o którym opowiemy Wam w przyszłości.

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 10 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.