Connect with us

Polska

Sylwester Chruszcz nowym prezesem Endecji. Andruszkiewicz złożył rezygnację

Dodano

dnia

sylwester chruszcz 2
Sylwester Chruszcz/fot. SejmLog

Sylwester Chruszcz został nowym prezesem stowarzyszenia „Endecja”. Dotychczasowy lider, poseł Adam Andruszkiewicz złożył rezygnację. Wiadomo, że przeciwko kandydaturze nowego prezesa głosował poseł Marek Jakubiak (Kukiz’15).

Poseł Adam Andruszkiewicz w rozmowie z portalem prostozmostu24.pl podkreślał, że nie chce stanowić problemu i ma już pomysł na budowę własnego środowiska politycznego. Zaznaczył, że z Endecją rozstaje się w dobrej atmosferze a szczegóły nowego projektu poznamy w maju. Nowym prezesem „Endecji” został Sylwester Chruszcz, poseł koła Wolni i Solidarni.

Marek Jakubiak głosował przeciw

„Dziś złożył rezygnację z funkcji prezesa Pan Adam Andruszkiewicz, swoją decyzję uzasadnił swoimi odrębnymi planami politycznymi. Na stanowisko Prezesa zarząd wybrał Sylwestra Chruszcza przy jednym, moim głosie sprzeciwu. Nie zgadzam się na zawłaszczanie stowarzyszenia w myśl programu ” Koledzy kolegom ” wybór jest zgodny ze statutem. Nowe władze powinno wybrać walne zgromadzenie” – napisał na profilu społecznościowym Endecji, poseł Marek Jakubiak.

Stowarzyszenie Endecja

„Stowarzyszenie Endecja jest stowarzyszeniem politycznym, ponieważ wśród jego celów jest gruntowna i trwała przebudowa państwa, nie podejmuje jednak działań w obszarach zarezerwowanych prawem dla partii politycznych. Stowarzyszenie zajmuje się formowaniem elit dla tej przebudowy oraz organizowaniem wszelkiego rodzaju struktur w niej pomocnych, wytyczaniem celów, pracą edukacyjną i promocją endeckiej idei. Bezpośrednie realizowanie jej w polityce pozostawia tym ze swych członków i aktywistów, którzy chcą należeć do partii politycznych i działać w ich obrębie, łącząc wierność głoszonym przez stowarzyszenie zasadom z lojalnością wobec swoich partii” – czytamy na stronie endecja.pl.

 

Źródło:
prostozmostu24.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.