Connect with us

Polska

Minister finansów: jestem w każdej chwili do dyspozycji premiera

Dodano

dnia

Fot. Flickr/K.Maj/Kancelaria Premiera

Teresa Czerwińska, minister finansów, udzieliła wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Podczas rozmowy odniosła się do plotek, jakoby chciała podać się do dymisji i odejść z rządu Mateusza Morawieckiego.

„Praca każdego ministra podlega ocenie premiera Mateusza Morawieckiego. Jestem w każdej chwili do jego dyspozycji. To wszystko, co mam do powiedzenia w tej kwestii. Wydaje mi się, że już tyle spekulacji i wypowiedzi na ten temat się pojawiło, że komentowanie z mojej strony jest bezprzedmiotowe” – powiedziała Teresa Czerwińska.

Odniosła się również do tzw. „piątki Kaczyńskiego”, czyli propozycji, które przedstawił prezes PiS podczas konwencji partyjnej. „Dyskusje dotyczące finansowania projektów z budżetu państwa zawsze są trudne. Żaden minister finansów nie jest szczególnie zachwycony, jeśli pojawia się wymagające wyzwanie do sfinansowania, zwłaszcza w trakcie roku budżetowego” – oświadczyła.

Dymisja Czerwińskiej?

O tym, że Teresa Czerwińska złożyła dymisję i chciała zrezygnować ze swojego stanowiska pisał dwa miesiące temu serwis wPolityce.pl. Dziennikarze portalu podawali wówczas, że szefowa resortu finansów oddała się do dyspozycji Mateusza Morawieckiego, jednak ten nie zgodził się, aby zrezygnowała.

„Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, minister finansów Teresa Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim podała się do dymisji. Szef rządu jej jednak nie przyjął” – napisano na stronie internetowej portalu braci Karnowskich. Więcej informacji TUTAJ.

Głos ws. medialnych publikacji zabrali przedstawiciele MF. Wpis na Twitterze opublikował rzecznik resortu, który zaprzeczył, jakoby Teresa Czerwińska oddała się do dyspozycji premiera. „Minister finansów prof. Teresa Czerwińska nie złożyła żadnej dymisji. Takie spekulacje szkodzą pracom prowadzonym w resorcie finansów” – napisał Paweł Jurek.

Czytaj więcej: Ministerstwo Finansów dementuje informacje o dymisji Teresy Czerwińskiej

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.