Connect with us

Polska

„The Jerusalem Post” sugeruje, że Polacy powinni uczyć się od austriackiego kanclerza. Kurz przyznał, że jego naród w czasie II WŚ był też sprawcą

SejmLog

Dodano

dnia

kremlin.ru

Na stronie internetowej „The Jerusalem Post” opublikowany został artykuł, w którym autor sugeruje, iż Polska powinna brać przykład z austriackiego kanclerza, Sebastiana Kurza. Polityk podczas swojego przemówienia zaznaczył, że podczas II wojny światowej jego naród był zarówno ofiarą, jak i sprawcą.

Autor tekstu opublikowanego na łamach „The Jerusalem Post” sugeruje, że w czasie, gdy Polska sprzeciwia się sugestiom, iż również uczestniczyła w Holokauście, twierdząc, że jest jedynie ofiarą nazistów, austriacki kanclerz, Sebastian Kurz, mówi wprost, że jego naród w czasie II wojny światowej było zarówno ofiarą, jak i sprawcą.

Przemówienie Kurza w Wiedniu miało na celu uczczenie 80. rocznicy Anschlussu, czyli aneksji terytorium państwowego Federalnego Państwa Austriackiego przez Rzeszę Niemiecką. „Klipy filmowe z tamtych czasów pokazują entuzjastyczne reakcje kobiet i mężczyzn, którzy przyjęli nazistowski reżim z wewnętrznego przekonania” – mówił Kurz.

„Austria uważała się za pierwszą ofiarę narodowego socjalizmu. Jest to z pewnością twierdzenie prawdziwe dla wszystkich tych, którzy walczyli w opozycji, którym nie możemy wystarczająco podziękować i którzy zawsze będą świecić dla nas przykładem. Ale ci, którzy stawili się tak licznie i świętowali w marcu 1938 r. Na Placu Bohaterów, nie byli ofiarami. Ci, którzy obserwowali i uczestniczyli w tym, gdy ich sąsiedzi byli okradani, wydalani i mordowani, nie byli ofiarami” – dodał austriacki kanclerz.

W dalszej części tekstu autor podkreśla, że słowa Sebastiana Kurza są tak istotne szczególnie w obliczu faktu, iż w Polsce uchwalono nowelizację ustawy, która wprowadza kary za twierdzenie, że naród polski brał udział w Holokauście.

Cały tekst znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Źródło:
The Jerusalem Post

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.