Media - Czwarta Władza

Tommy Robinson wrogiem publicznym. Usuwany z Facebooka, Instagrama i nie tylko

Dodano

dnia

fot. Shayan Barjesteh van Waalwijk van Doorn

Usunięty prywatny profil na Facebooku oraz publiczny fanpage z ponad milionem subskrybentów. Usunięte konto na Instagramie. Jego książka „Mohammed’s Koran: Why Muslims Kill For Islam” wyrzucona z Amazona. Wcześniej permanentnie zbanowany na Twitterze i zablokowany przez płatności PayPal. Administratorzy podają powód: używał języka nienawiści, wzywał do przemocy, dehumanizował muzułmanów.

Tommy Robinson to brytyjski aktywista i dziennikarz, założyciel Angielskiej Ligi Obrony oraz przeciwnik islamizacji. W publikowanych materiałach porusza kontrowersyjne tematy, które często z uwagi na treść bądź formę, są cenzurowane przez media społecznościowe. Najnowsze blokady pojawiły się po tym, jak Robinson w serwisie YouTube opublikował film „#Panodrama – An Expose of the Fake News BBC„, w którym podważył wiarygodność i bezstronność dziennikarzy BBC, ujawniając współpracę stacji ze skrajnie lewicową organizacją Hope not Hate w celu produkcji materiałów demonizujących jego osobę. Zawiera też nagranie z ukrytej kamery ukazujące dziennikarza BBC, który sugeruje byłej współpracownicy Robinsona, co ma o nim mówić.

„Nie mnie cenzurujecie. Cenzurujecie opinię publiczną, nie pozwalając jej słuchać tego, co mam do powiedzenia. Ten atak na wolność słowa ma miejsce na całym świecie” Tommy Robinson

Usuwanie cyfrowych śladów po Robinsonie chwali Mohammed Shafiq, szef muzułmańskiej Ramadhan Foundation. Twierdzi, że nie chodzi o uciszanie krytyki, tylko usuwanie mowy nienawiści. Shafiq wezwał już Google i YouTube do podjęcia podobnych działań.

Tommy Robinson kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia, w którym znalazł się w związku z relacjonowaniem procesu gangu muzułmańskich pedofilów i gwałcicieli. Usłyszał wyrok 13 miesięcy pozbawienia wolności za obrazę sądu.

Kliknij by skomentować
Exit mobile version