Connect with us

Polska

Troje kandydatów na prezydenta Gdańska

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Pixabay

Troje kandydatów powalczy o fotel prezydenta Gdańska. Wybory odbędą się 3 marca 2019 roku. Będzie to głosowanie uzupełniające, które wyznaczył premier Mateusz Morawiecki po tym, gdy zamordowany został dotychczasowy prezydent, Paweł Adamowicz.

W poniedziałek 28 stycznia 2019 roku minął termin zgłaszania przez komitety wyborcze kandydatów na prezydenta Gdańska. Do 6 lutego komitety wyborcze kandydatów miały czas, aby uzbierać po trzy tysiące podpisów na listach poparcia.

Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku podaje, że wymaganą liczbę podpisów złożyli: Grzegorz Braun, Aleksandra Dulkiewicz oraz Marek Skiba. Pierwszym zarejestrowanym kandydatem była obecna komisarz Gdańska i zastępczyni Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz.

Grzegorz Braun uzbierał 6 tysięcy podpisów, zaś Marek Skiba 5 tysięcy. Sztab Aleksandry Dulkiewicz dostarczył zaś, oprócz wcześniejszych 3 tysięcy podpisów, dodatkowe 25 tysięcy. Ich zbiórka była, jak podaje TVN24, „była kontynuowana od rana w środę głównie z uwagi na skargę komitetu wyborczego Grzegorza Brauna do Sądu Najwyższego na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej. PKW nakazała Dulkiewicz zmianę nazwy jej komitetu”. Więcej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Podpisów nie udało się zebrać za to inny pretendentom na kandydatów. Wśród nich znalazł się m.in. Piotr Walentynowicz, wnuk legendy „Solidarności” Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Z tych samych powodów ze startu w wyborach zrezygnować musiał również Andrzej Kania.

Źródło:
TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.