Connect with us

Europa i Świat

Unijny komisarz naciska na państwa UE, aby szybko wprowadzały przepisy „ACTA 2”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Bundesministerium für Finanzen

Gunther Oettinger, unijny komisarz, apeluje do państw UE, aby te szybko przyjmowały przepisy dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym zwanej „ACTA 2”. Pisze o tym serwis „Politico”.

Serwis „Politico” przytacza wypowiedź Gunthera Oettingera, unijnego komisarza, który zwrócił się do państw UE, aby te szybko przyjęły przepisy dyrektywy zwanej w Polsce „ACTA 2”. Dodał też, że Komisja Europejska, która będzie sprawować nadzór nad wdrażaniem zapisów w państwach członkowskich, nie będzie akceptować „rozwodnionych” przepisów.

Oettinger oświadczył również, że sprawa dyrektywy na poziomie europejskim „została rozstrzygnięta”.

Głos ws. słów Oettingera zabrała niemiecka europosłanka Julia Reda, która jest zaskoczona tak błyskawicznym wywieraniem presji przez unijnych notabli na przedstawicieli państw członkowskich UE.

Państwa Unii Europejskiej mają przewidziany czas na dostosowanie przepisów dyrektywy do swojego prawa. Wynosi on dwa lata.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.