Connect with us

Polska

Warzecha o propozycji Kaczyńskiego ws. obcięcia pensji parlamentarzystów. „Jakiś absurd”

SejmLog

Dodano

dnia

YouTube/Tygodnik Do Rzeczy

Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, skomentował propozycję Jarosława Kaczyńskiego, który przyznał, że do laski marszałkowskiej zostanie złożony projekt zakładający obniżkę pensji posłów i senatorów o 20%.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński podkreślił, że już przed wyborami wskazywał, iż „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. „Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie nagród w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne” – powiedział.

Na tym jednak nie koniec. Kaczyński poinformował również, że Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości na jego wniosek ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich.

Warzecha uważa, że propozycja prezes PiS jest absurdalna. „Propozycja PiS, dziś ogłoszona, to jakiś absurd. Chaotyczna akcyjność bez przemyślenia i bez sensu. Posłowie nie powinni zarabiać więcej, ale też nie mniej” – napisał 5 kwietnia na swoim profilu w serwisie Twitter.

Jego wpis wywołał falę komentarzy. Publicysta aktywnie uczestniczył w dyskusji.

Czytaj także: Lubnauer o cięciach wynagrodzeń dla posłów. „Mam duże wątpliwości”

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.