Connect with us

Polska

Wiceminister Bartosz Marczuk złożył rezygnację

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot. P. Tracz/KPRM

Bartosz Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra resortu rodziny pracy i polityki społecznej. Powodem dymisji są kwestie zawodowe.

Bartosz Marczuk odpowiadał za politykę rodzinną w MRPiPS. Był jedną z najważniejszych osób, które koordynowały m.in program Rodzina 500+. Od 10 grudnia 2015 r. pracował na stanowisku podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Ubolewamy, że Bartek odchodzi z naszego zespołu. Odpowiadał za politykę rodzinną i znakomicie się z tego zadania wywiązywał. Ma duże doświadczenie, świetnie przeprowadzał swoje ustawy. Ma duży udział w tym, że tak znakomicie radzimy sobie z elektronizacją wniosków.

– powiedziała minister Rafalska.

– Gdyby tylko chciał wrócić do ministerstwa, będą takie możliwości, chętnie go tu powitamy ponownie.

– dodała minister

Zaznaczyła, że Bartosz Marczuk nie odejdzie z resortu z dnia na dzień oraz podziękowała mu za współpracę.

Kim jest Bartosz Marczuk?

Piastował funkcję doradcy ministra pracy i polityki społecznej. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej w 2006-2007. Marczuk skończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktoranckie z ekonomii pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Pracował jako dziennikarz w „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Był także zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

Źródło:

TVN24.pl, Twitter

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.