Connect with us

Europa i Świat

Władimir Putin i Kim Dzong Un spotkają się 25 kwietnia we Władywostoku

Dodano

dnia

Fot. kremlin.ru

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oraz przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkają się 25 kwietnia we Władywostoku w Rosji. Będzie to ich pierwsze spotkanie.

Doradca Władimira Putina ds. polityki zagranicznej, Jurij Uszakow, poinformował, że przywódcy państw odbędą rozmowę w najbliższy czwartek.

Głównym tematem rozmów będzie znalezienie „polityczno-dyplomatycznego rozwiązania problemu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim” – powiedział Uszakow.

Pierwsze spotkanie obu przywódców

Od objęcia władzy w Korei Północnej w 2011 roku Kim Dzong Un nie miał jeszcze okazji do spotkania twarzą w twarz z prezydentem Rosji. Przywódca Korei Północnej kilkakrotnie spotkał się z prezydentem Chin Xi Jipingiem, odbył też spotkanie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem oraz dwukrotnie rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Zagraniczne media w tym m.in. Reuters oraz RT wskazują, że szczyt Rosja – Korea Północna odbędzie się w momencie, kiedy administracja rządowa Stanów Zjednoczonych dąży do organizacji trzeciego spotkania przywódców USA i Korei Północnej oraz do osiągnięcia porozumienia nuklearnego na Półwyspie Koreańskim.

Źródło:
RT, Reuters, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.