Connect with us

Polska

Władysław Frasyniuk kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia? Były opozycjonista zaprzecza

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Tomasz Leśniowski

Malwina Gadawa z „Gazety Wrocławskiej” donosi, iż Platforma Obywatelska, Nowoczesna i środowisko Rafała Dutkiewicza, mogą wystawić wspólnego kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia. Spekuluje się, iż mógłby nim zostać Władysław Frasyniuk.

„Na przełomie października i listopada wrocławianie wybiorą nowego prezydenta miasta – po 16 latach zakończy się era Rafała Dutkiewicza we Wrocławiu. Choć dosyć wcześnie ujawnili się pierwsi kandydaci, którzy chcą przejąć schedę po Dutkiewiczu, to ciągle jest wiele znaków zapytania” – czytamy na portalu internetowym „Gazety Wrocławskiej”.

Autorka tekstu wskazuje, że PO i Nowoczesna przedstawiły już swoich reprezentantów (są to Alicja Chybicka – PO i Michał Jaros – .N), to niewykluczone, iż zrezygnują z tych kandydatur na rzecz jednego kandydata wyłonionego w ramach wspólnych negocjacji. Uczestniczyć w nich miałoby również środowisko ustępującego prezydenta, Rafała Dutkiewicza.

Wśród kandydatów, którzy mogliby reprezentować wspomnianą koalicję wymienia się byłego opozycjonistę, Władysława Frasyniuka. On sam nie pali się jednak do tego pomysłu. „Wszyscy od Grzegorza Schetyny po Rafała Dutkiewicza i Nowoczesną wiedzą , że nie zamierzam startować w wyborach. Już u mnie byli przedstawiciele tych środowisk i pytali o to i jasno powiedziałem, że nie zamierzam startować” – powiedział w rozmowie z portalem „Gazety Wrocławskiej”.

Inną postacią, która mogłaby reprezentować PO, Nowoczesną i środowisko Dutkiewicza, jest Kazimierz Michał Ujazdowski, były eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, który w styczniu zeszłego roku opuścił szeregi partii rządzącej. Jego kandydatura jest popierana m.in. przez Sławomira Neumanna, który podczas swojego wystąpienia na antenie TVN24 nazwał go „dobrym kandydatem szerokiego porozumienia wszystkich sił opozycyjnych we Wrocławiu”.

Sam zainteresowany nie wykluczył takiego rozwiązania, jednak nie oświadczył również, że zdecyduje się na taki ruch.

 

Źródło:
Gazeta Wrocławska, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.