Connect with us

Polska

Wojciech Jaruzelski po 1989 roku wypoczywał w ośrodkach MON. Za państwowe pieniądze? Zapytanie złoży poseł Andruszkiewicz

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/colastio77

Poseł Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) zapowiedział, że złoży zapytanie ws. ujawnionych informacji, zgodnie z którymi po 1989 roku generał Wojciech Jaruzelski wypoczywał w ośrodkach Ministerstwa Obrony Narodowej.

O sprawie poinformował portal tvp.info, który podaje, że Jaruzelski wypoczywał w ośrodkach MON w okresie III RP (z wyłączeniem okresu 2005-2007, gdy u władzy pozostawało Prawo i Sprawiedliwość). Dziennikarze serwisu ustalili również, że w latach 2012-2014 Wojciechowi Jaruzelskiemu, wydano cztery zgody na pobyt w ośrodkach wojskowych na Mazurach. W tym czasie funkcję szefa MON pełnił Tomasz Siemoniak.

W rozmowie z portalem były szef MON podkreślał, że nie zdawał sobie sprawy, iż Jaruzelski korzystał z obiektów wypoczynkowych ministerstwa. „Ja tam byłem parę razy na różnych spotkaniach. Ktoś wspominał, że coś tam kiedyś, ale generalnie dysponował tym dyrektor sekretariatu” – oświadczył.

Tvp.info podaje również, że gdy w 2007 roku Aleksander Szczygło, ówczesny szef MON w rządzie PiS, przyjechał z wizytacją do wspomnianego ośrodka, wojskowi pokazali mu domek, z którego podczas wypoczynku korzystał Jaruzelski. Nazywali go „domkiem Jaruzelskiego”. Szczygło miał nakazać zniszczyć domek, a gdy jeden z wojskowych odpowiedział, iż „nie można zniszczyć domku generała”, ówczesny minister miał rzucić w jego stronę: „albo nie będzie domku, albo nie będzie pana”.

„W okresie rządów Platformy Obywatelskiej Jaruzelski z powrotem zaczął przyjeżdżać na wypoczynek w Ośrodku Reprezentacyjnym MON, regularnie do końca życia” – podaje tvp.info.

ZA CZYJE PIENIĄDZE WYPOCZYWAŁ GENERAŁ?

Informacja opublikowana przez portal tvp.info została szybko rozpowszechniona w przestrzeni medialnej. Głos nt. doniesień serwisu zabrał poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz. Parlamentarzysta chce dowiedzieć się, za czyje pieniądze wypoczywał w ośrodkach MON Wojciech Jaruzelski.

„W związku z informacją, że W. Jaruzelski za czasów PO wypoczywał w ośrodkach MON na Mazurach, złożę interpelację z zapytaniem, czy koszta tych wypoczynków czerwonego dyktatora, były pokrywane z budżetu RP. Jeśli tak było, to podejmę kolejne kroki. Miłego dnia” – napisał na Twitterze.

Źródło:
tvp.info, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.