Connect with us

Media - Czwarta Władza

„Nie żyje papież Benedykt XVI” – fakenews na Onet.pl i RepublikaTV

Dodano

dnia

papież Benedykt XVI - fot. Broc

Onet.pl i Telewizja Republika w popłochu usuwały nieprawdziwą informację o śmierci papieża. Skąd ją wzięły?

Portal Onet kolejny raz na końcu newsa napisał jedynie „źródło: Onet”. Republika podała nieprecyzyjne „źródło: Twitter”.

Bzdura pochodzi z założonego na szybko fałszywego twitterowego profilu należącego do „Tommasso Debenedettiego” specjalizującego się w oszukiwaniu mediów, które powielają jego szokujące wieści bez weryfikacji. Po kłamstwie o śmierci papieża, na koncie pojawił się wpis o treści: „To konto jest mistyfikacją stworzoną przez włoskiego dziennikarza Tommasso Debenedettiego”.

Antynagroda od nazwiska zbrodniarza i ministra propagandy - za rażącą niekompetencję i manipulowanie, za łamanie wszelkich zasad etyki dziennikarskiej.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.