Connect with us

Polska

Główne postulaty partii „Wiosna” Roberta Biedronia

Dodano

dnia

3 lutego na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja założycielska partii „Wiosna” Roberta Biedronia. W jej trakcie polityk przedstawił najważniejsze postulaty swojego ugrupowania.

Wczoraj na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja założycielska partii „Wiosna” Roberta Biedronia. Polityk w trakcie kongresu wygłosił przemówienie w trakcie którego przedstawił najważniejsze postulaty swojego ruchu.

We wstępie swojego wystąpienia Biedroń nawiązał do osoby Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.

– Testament Pawła Adamowicza trzeba zrealizować. Bo właśnie wartości, których bronił Paweł, przywiodły nas tu dzisiaj. Naszą najważniejszą wartością jest wspólnota. Nie chcemy wojny polsko-polskiej! Chcemy wzajemnego szacunku i dialogu! – powiedział, po czym przeszedł do prezentacji postulatów.

Jednym z nich była likwidacja kopalni węgla kamiennego.

– Do 2035 roku zamkniemy wszystkie kopalnie węgla i będziemy mieli najczystsze powietrze w tej części Europy. Stworzymy także sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników oraz pracowników elektrowni – powiedział były prezydent Słupska.

Polityk nawiązał też do kwestii przerywania ciąży. Uważa on, że kobiety powinny mieć prawo do aborcji do 12 tygodnia ciąży.

– Polska jest kobietą, jej cierpienie jest naszym cierpieniem. Dlatego przerwiemy piekło kobiet i w końcu zagwarantujemy kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12 tygodnia – oświadczył.

– Wprowadzimy europejskie standardy opieki okołoporodowej, zagwarantujemy dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym dostęp do tabletki “dzień po”. Zlikwidujemy tzw. klauzulę sumienia! – dodał.

Biedroń zapowiedział też, że opodatkuje Kościół.

– Wszyscy są równi wobec prawa. Kościół ma więcej ziemi niż ktokolwiek poza Skarbem Państwa. Nie ma powodu, by wypłacać mu jakiekolwiek zapomogi. Zlikwidujemy fundusz kościelny i religię w szkole. Opodatkujemy tacę. Renegocjujemy konkordat! – ogłosił.

– Zrobimy to, na co zabrakło odwagi wszystkim polskim politykom po ‘89 roku! Gdy mówimy, że nie będziemy klękali przed biskupami, to tak będzie. Bo w przeciwieństwie do innych polityków, my nigdy przed nimi nie klękaliśmy! – dodał.

Zapowiedział również, że zmodyfikuje program 500+.

– Program 500 plus zmienimy tak, by obejmował też pierwsze dziecko i rodziców samodzielnie wychowujących dzieci. Program musi obejmować wszystkie dzieci, a nie tylko te mieszczące się w urzędniczych metryczkach – powiedział.

– Zagwarantujemy odpartyjnienie spółek skarbu państwa i pełną jawność życia publicznego. Dość już “misiewiczów”, zarabiających setki tysięcy rocznie na państwowych posadach. Wprowadzimy ustawę o jawności wynagrodzeń w sektorze publicznym – kontynuował.

– Stworzymy Komisję Sprawiedliwości i Pojednania. Rozliczymy tych, którzy dopuścili się naruszenia praw i wolności zapisanych w Konstytucji. Odpowiedzialnych, nawet tych sterujących państwem z tylnego rzędu, postawimy przed Trybunałem Stanu! – mówił.

Biedroń przedstawił także liderów swojej partii.

– Mamy 41 koordynatorów organizujących nasze struktury w całej Polsce. Jest kilkuset koordynatorów i koordynatorek powiatowych. A w Polsce nadzieja i szansa na zmianę! Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w budowanie naszego ruchu – powiedział.

Źródło:
Twitter, Facebook

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.