Connect with us

Polska

Senat przyjął ustawę „Emerytura plus”

Dodano

dnia

Flickr/Senat RP/Michał Józefaciuk

Senat przyjął ustawę „Emerytura plus”. Zakłada ona wypłacenie emerytom i rencistom jednorazowego świadczenia w wysokości 1100 złotych brutto.

„Senat przyjął ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku” – podała Kancelaria Premiera.

Na początku kwietnia ustawa została przyjęta przez Sejm. Wówczas za uchwaleniem ustawy głosowało 396 posłów, 3 było przeciw, a 19 wstrzymało się od głosu. Wynik głosowania posłowie Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) przyjęli oklaskami na stojąco.

Przed ostatecznym głosowaniem Sejm odrzucił poprawki, które zgłosiła opozycja. Wśród nich znalazła się m.in. poprawka, która zakłada, iż świadczenie w postaci trzynastej emerytury miałoby być wypłacane, co roku. Chcieli tego przedstawiciele Kukiz’15.

„Dla emerytów jest to czas szczególny, ponieważ warto podkreślić, że w tym roku będzie to dla naszych seniorów, babć, dziadków rok trzech wzmocnień finansowych. To nasze wielkie ‚dziękuję’ dla emerytów, dla wszystkich seniorów” – mówił podczas debaty nad projektem premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj także: Sejm uchwalił ustawę „Emerytura plus”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.