Connect with us

Polska

Adam Andruszkiewicz nie wyklucza, że wystartuje w wyborach na prezydenta Białegostoku

SejmLog

Dodano

dnia

Marek Gerasimiuk

Adam Andruszkiewicz, poseł Wolnych i Solidarnych, w rozmowie z Radiem Białystok przyznał, iż nie wyklucza, że wystartuje w wyborach na prezydenta Białegostoku.

Andruszkiewicz przyznał, że przedstawiciele Wolnych i Solidarnych będą kandydować do sejmiku województwa podlaskiego spod szyldu Zjednoczonej Prawicy. „Partia Wolni i Solidarni będzie miała swoich kandydatów na listach PiS, podobnie będzie to z członkami Solidarnej Prawicy Zbigniewa Ziobry i Porozumienia Jarosława Gowina” – powiedział poseł.

Polityk nie wykluczył jednocześnie, iż zdecyduje się na start w wyborach na prezydenta Białegostoku. Poważnie rozważam kandydowanie na prezydenta miasta Białegostoku. „Decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem, ale, powtarzam, rozważam to bardzo poważnie” – oświadczył i dodał, że według przeprowadzanych sondaży jego kandydatura cieszy się 7% poparciem.

Adam Andruszkiewicz do Sejmu dostał się z list Kukiz’15, jednak na początku listopada zeszłego roku opuścił klub, które liderem jest Paweł Kukiz. Poseł zdecydował się dołączyć do koła Wolni i Solidarni, któremu przewodzi doświadczony Kornel Morawiecki.

Wcześniej Andruszkiewicz działał w organizacjach narodowych. Kojarzony jest przede wszystkim z funkcji prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Na ten moment jego relacje z przedstawicielami tego środowiska nie są najlepsze. Świadczy o tym wypowiedź Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Ruchu Narodowego, który przestrzegał przed Andruszkiewiczem. Szerzej pisaliśmy o tym W TYM MIEJSCU.

Źródło:

Radio Białystok, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.