Connect with us

Polska

Grzegorz Schetyna: szef MSZ Izraela musi przeprosić Polaków

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Grzegorz Schetyna/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do słów szefa MSZ Izraela. Ten w rozmowie z lokalną telewizją stwierdził m.in., że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Grzegorz Schetyna opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do wydarzeń z ostatnich dni. Mowa oczywiście o wypowiedzi Israela Katza, szefa izraelskiego MSZ, który mówił m.in. o tym, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Lider Platformy Obywatelskiej oświadczył, że minister spraw zagranicznych Izraela musi przeprosić polskich obywateli.

W swoim wpisie Schetyna nawiązał również do postaci Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Szef PO stwierdził bowiem, że zarówno lider PiS, jak i premier powinni przeprosić Polaków za „katastrofalną politykę zagraniczną”.

– Szef MSZ #Izrael musi przeprosić Polaków za obraźliwe słowa. Kaczyński i @MorawieckiM – przeprosić za katastrofalną politykę zagraniczną. Przywrócimy Polsce powagę, szacunek i dojrzałą politykę – napisał Grzegorz Schetyna na Twitterze.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

45 komentarzy

45 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.