Connect with us

Polska

Jacek Czaputowicz o słowach izraelskiego ministra spraw zagranicznych

Dodano

dnia

Minister Jacek Czaputowicz
Minister Jacek Czaputowicz, www.msz.gov.pl

Jacek Czaputowicz, szef polskiej dyplomacji, zabrał głos ws. słów swojego izraelskiego odpowiednika. Ten w rozmowie z telewizją iNEWS24 mówił m.in. o tym, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

– Nasz premier wyraził się jasno (chodzi o słowa Benjamina Netanjahu, które zacytował „Jerusalem Post”). Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy – powiedział minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz.

– Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca. Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – dodał.

Jacek Czaputowicz o słowach izraelskiego szefa MSZ

Jacek Czaputowicz odniósł się do słów Israela Katza w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli. Szef MSZ wyraził nadzieję, że izraelskie władze ustosunkują się do wypowiedzi ich szefa dyplomacji.

Czaputowicz dodał również, że słowa takie jak te pobudzają antypolonizm.

– Uważamy, że one pobudzają antypolonizm, antysemityzm, mają charakter rasistowski i nie służą pojednaniu i stosunkom polsko-izraelskim w szerszej perspektywie. Oczekujemy, że strona izraelska wycofa się z tych słów – powiedział.

Czytaj także: Szczyt V4 nie odbędzie się w Izraelu. Ogłosił to premier Czech

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.