Connect with us

Polska

Wspólne wystąpienie Władysława Frasyniuka i Aleksandra Kwaśniewskiego [WIDEO]

Dodano

dnia

Fot. gdansk.pl screen

We wtorek 4 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyły się uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. W wydarzeniu wzięli udział byli opozycjoniści, wśród nich m.in. Władysław Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk wygłosił najbardziej emocjonalne wystąpienie ze wszystkim zgromadzonych. Były opozycjonista stwierdził, że w jego życiu przez te kilkadziesiąt lat nie zmieniło się nic. Podkreślił, iż stał na ulicy zarówno w 1980, 1989, jak i teraz.

„Dla mnie nic się nie zmieniło. Po 13 grudnia stałem na ulicy tak jak dziś. Wtedy też krzyczałem. Wolność, Równość, Demokracja. Dziś doszła do tego Konstytucja. Dziś za kilka stołków w Spółkach Skarbu Państwa można być, katolickim narodowcem lub liberalnym demokratą” – powiedział Władysław Frasyniuk.

Następnie wstał i poprosił wszystkich zgromadzonych o powstanie i ułożenie palców dłoni w symbol „V” oznaczający zwycięstwo. Zaapelował również, aby wszyscy wznieśli okrzyk: „my wolni ludzie!”. Osoby zgromadzone na sali przychyliły się do jego prośby i wspólnie z nim skandowali wspomniane hasło.

Po wszystkim Władysław Frasyniuk zaprosił na scenę byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i wspólnie z nim zaczął skandować: „We free people!”.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.