Connect with us

Polska

Nowi ministrowie zaprzysiężeni

Dodano

dnia

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość mianowania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Podczas uroczystości głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który podziękował ustępującym ministrom. W wyborach do Parlamentu Europejskiego mandat otrzymali ministrowie: wicepremier Beata Szydło, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Sama ze swojego stanowiska zrezygnowała natomiast minister finansów, Teresa Czerwińska.

„Jestem przekonany, że ta zmiana przyczyni się do dalszej owocnej pracy na rzecz naszej Ojczyzny” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Jedni idą do nowych zadań, następni przychodzą po to, żeby zadania wykonywać. Państwo ministrowie, którzy idą do nowych zadań, patrzą na swoją drogę przez te ostatnie lata z całą pewnością z satysfakcją. Bo z całą pewnością, wszyscy to wiemy, wiele dobrego zrobili. Ich trud nie poszedł na marne. A także i te wyniki, które uzyskali w ostatnich wyborach pokazują, że ich służba dla RP odzwierciedliła się w akceptacji, którą otrzymali i która jawnie pokazała się w wynikach, które uzyskali w wyborach. Tego państwu życzę. Żebyście też mogli kiedyś zakończyć swoją służbę dla RP na tych niezwykle ważnych urzędach, które dzisiaj obejmujecie, z osobistą satysfakcją i wysoką oceną społeczną, która chyba dla nas wszystkich jest rzeczą najważniejszą” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Nowi ministrowie w rządzie:

  • Jacek Sasin – wiceprezes Rady Ministrów
  • Marian Banaś – minister finansów
  • Bożena Borys-Szopa – minister rodziny, pracy i polityki społecznej
  • Dariusz Piontkowski – minister edukacji narodowej
  • Elżbieta Witek – minister spraw wewnętrznych i administracji
  • Michał Dworczyk – minister – członek Rady Ministrów
  • Michał Woś – minister – członek Rady Ministrów

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.