Connect with us

Polska

Andrzej Duda: patrzę z uśmiechem, jak pouczają nas postkomuniści

Dodano

dnia

Andrzej Duda/fot. P. Tracz / KPRM
Andrzej Duda/fot. P. Tracz / KPRM

Andrzej Duda wziął udział w uroczystym posiedzeniu Senatu z okazji 30-lecia wyborów do wyższej izby polskiego parlamentu. Na miejscu prezydent wygłosił przemówienie.

Uroczyste posiedzenie – podobnie, jak miało to miejsce przez część pierwszej kadencji Senatu wolnej Polski – zostało zorganizowane w Sali Kolumnowej Sejmu.

„To było wielkie zwycięstwo Polaków, bo chociaż wybory były tak ukształtowane, że do Sejmu nie były w pełni wolne, to jednak Polacy pokazali, że w sposób zdecydowany odrzucają komunizm i komunistów. Odrzucając listę krajową, odrzucili tamten ustrój i tamtą władzę przedstawicieli Moskwy w Warszawie. To był wielki triumf, który zmienił świat, bo to właśnie dzięki tamtym wyborom, dzięki postawie Polaków nastąpiła przemiana ustrojowa w całej Europie Centralnej i upadł Mur Berliński” – powiedział Andrzej Duda.

„Patrzę dzisiaj trochę z uśmiechem na to, jak zwłaszcza postkomuniści, byli uczestnicy postkomunistycznego reżimu, pouczają nas, co to znaczy demokracja. (…) Ale prawda jest taka, że rzeczywiście udało nam się ją zbudować i każde kolejne wybory, które mają miejsce w Rzeczypospolitej od tamtego ’89 r., to pokazują” – stwierdził prezydent.

W wydarzeniu oprócz prezydenta Andrzeja Dudy udział wzięli również premier Mateusz Morawiecki oraz marszałkowie Sejmu oraz Senatu.

Czytaj także: Nowi ministrowie zaprzysiężeni

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.