Connect with us

Polska

Zofia Romaszewska odczytała list od prezydenta Dudy. Frasyniuk krzyczał „Konstytucja” [WIDEO]

Dodano

dnia

Władysław Frasyniuk/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Władysław Frasyniuk/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Zofia Romaszewska gościła dziś na uroczystościach obchodów pierwszych częściowo wolnych wyborów. Podczas swojego wystąpienia odczytała list od prezydenta Andrzeja Dudy.

„Choć wybory nie były w pełni wolne, ufaliśmy, że współtworzymy historyczny przełom. Tak jak ogromna większość Polaków, wierzyliśmy, że na naszych oczach rodzi się wolna Polska, oparta na ideałach wielkiego ruchu „Solidarności”. Nie wiedzieliśmy jeszcze, jak głębokie różnice podzielą wkrótce naszych bohaterów: Lecha Wałęsę, Bogdana Borusewicza, Jacka Kuronia, Zbigniewa Bujaka, Lecha Kaczyńskiego, Andrzeja Gwiazdę, Annę Walentynowicz i wielu, wielu innych wybitnych, wspaniałych ludzi, których podziwialiśmy” – czytała słowa Andrzeja Dudy jego doradczyni, Zofia Romaszewska.

„Ogromnie dużo wydarzyło się przez tych 30 lat. Zmieniła się Polska, często nie do poznania. Zmieniła się Europa. Zmieniliśmy się my, Polacy. Ale dzisiaj wszyscy świętujemy tę rocznicę – tu, w Gdańsku, który był kolebką „Solidarności”, oraz w innych miejscach i środowiskach. Świętujemy tak, jak każdy z nas woli i potrzebuje – właśnie dlatego, że jesteśmy wolni. Wspominamy swój 4 czerwca, wspominamy to, co do niego doprowadziło, oraz całe minione trzydziestolecie. Ale przede wszystkim wracamy do źródła, z którego wytrysnęła polska wolność: do solidarności, która oznacza wzajemny szacunek pomimo różnic i godne życie dla każdego” – kontynuowała.

„Jeden z plakatów wyborczych Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” z 1989 roku ukazywał zdjęcie dwójki śpiących małych dzieci, a nad nimi hasło: „…aby jutro były z nas dumne”. Dziś to pokolenie niepodległej Rzeczypospolitej jest już po trzydziestce, nie może pamiętać komunizmu, za to wolność uznaje za stan jedyny i oczywisty. Życzę nam wszystkim, współczesnym Polakom, aby za kolejne 30 lat nasi najmłodsi obecnie rodacy mogli być z nas dumni, a nade wszystko – żeby czerpali z dobrych owoców naszej pracy dla tego najwyższego wspólnego dobra, jakim jest wolna Ojczyzna” – zakończyła Zofia Romaszewska odczytując list od prezydenta.

Całe przemówienie TUTAJ.

Po wystąpieniu Romaszewskiej z sali głos zabrał Władysław Frasyniuk. Były opozycjonista zaczął wznosić okrzyk „Konstytucja”.

Zachowanie Frasyniuka widoczne jest w końcówce nagrania.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.